maj
Wokół zawodów związanych ze sprzedażą powstało wiele mitów. Warto się z nimi rozprawić i przedstawić wszystko we właściwym świetle.
Mit 1- Handlowiec pracuje kiedy chce- Owszem, pracując w zawodzie handlowca często można samemu ustalać swój plan pracy. Jednak niewykonanie założonego planu na dzisiaj trzeba będzie nadrobić jutro. Umawiając się na poranne spotkanie z klientami w oddalonej od Warszawy o ponad dwieście kilometrów Częstochowie, handlowiec będzie musiał wstać i wyruszyć jeszcze nocy. Praca handlowca to nie tylko wyjazdy, to również rozliczanie finansów, przygotowywanie sprawozdań i raportów, przygotowywanie planu pracy na kolejny dzień.
Mit 2- Handlowiec dostaje samochód, komputer i komórkę za darmo- Coraz częściej zapominamy, że te rzeczy to podstawowe narzędzia pracy w zawodzie handlowca. Cieszą oko przez kilka dni, potem jednak stają się codziennością, nieodłącznym elementem pracy. Często też powodują poczucie uwiązania i ciągłości pracy.
Mit 3- Handlowcy zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy złotych- Owszem, praca handlowca może wiązać się z wysokimi zarobkami. Może. Jednak nie musi. Zarobki handlowca w ogromnej mierze zależą od jego zaangażowania i pracy nad sobą. Poświęcając swój wolny czas, pracując z większą wydajnością sami generują swoje zarobki. Jednak takie stawki dotyczą zaledwie kilku procent handlowców.